ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

В рамках патріотичного виховання, у навчально-науковому інституті комп’ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування ім. П.М. Платонова 29.01.2025 була проведена  загально-інститутська кураторська година присвячена Дню пам’яті Героїв Крут.

Кураторську годину проводила старша кураторка інституту Валентина Владімірова.

На кураторській годині обсудили події Української революції 1917–1921 років. Які події саме передували бою під Крутами. Акцентували увагу, що 29 січня на станції Крути більшовицький наступ зупинили українські частини, чотири сотні 1-ї Київської юнацької школи імені Богдана Хмельницького та 1-ша сотня Студентського куреня Січових стрільців (разом понад 500 воїнів і 20 старшин). На озброєнні мали гвинтівки, 16 кулеметів і саморобний бронепоїзд – звичайну 76-міліметрову артилерійську гармату, встановлену на залізничній платформі. Захисники були різного походження: військові, студенти, гімназисти. Вони були дітьми селян, робітників, священників. Але всі мали розуміння, що – Україна потребує їхнього чину. Українцям вдалося завдати ворогу значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім вони були вимушені відступи. Відходячи вони руйнували колії. Але, на превеликий жаль, одна студентська рота заблукала та повернулася до станції Крути. Вони потрапили до полону. Хлопців катували, а потім стратили.

Під час Крутянського бою в самому Києві тривали запеклі сутички. Крутянці затримали більшовицькі війська на кілька днів. В Києві більшовики з’явилися тільки 4 лютого 1918 року. Затримка під Крутами дала можливість завершити переговори з кайзерівською Німеччиною про підписання мирного договору, що означало міжнародне визнання Української держави й автоматично вказувало, що більшовики є окупантами території суверенної держави.

З тих подій пройшло 104 роки, та знову тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителями, студентами, бізнесменами, артистами, вченими стали на захист України. Ми зробили свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Ми готови цей вибір захищати, кожен на своєму фронті.

Були використані матеріали сайтів:

  1. Український інститут національної пам’яті / «Бій за майбутнє». Інформаційні матеріали до Дня пам’яті Героїв Крут. https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/biy-za-maybutnye-informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-geroyiv-krut-2023.
  2. Український інститут національної пам’яті / Інфографіка “Крути – Бій за майбутнє”. https://unr.uinp.gov.ua/mediagallery/infografika/infografika-kruti-biy-za-maybutne.
  3. Український інститут національної пам’яті / Про Крути з першоджерел. https://old.uinp.gov.ua/news/pro-kruti-z-pershodzherel-0.

 

 

Старша кураторка  ННІ КІАР та П, Валентина Владімірова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *