В ОНАХТ з успіхом пройшла студентська олімпіада по автоматізації
В даний час найважливішим компонентом для вдосконалення якості підготовки компетентних фахівців є участь студентів в змагальних заходах.
До їх числа відносяться студентські олімпіади, професійні конкурси, хакатони, турніри, фестивалі і багато іншого.
Нерідкі випадки, коли випускники вузу за успіхами своєї професійної діяльності розташовуються в іншому ранговом порядку, ніж це було під час навчання. Зазначена проблема пояснюється в першу чергу тим, що успіхи в практичній діяльності визначаються не тільки академічної оцінкою отриманих знань, а й цілим рядом інших показників, які в навчальному процесі часто не використовуються.
У сучасному освітньому світі одним з важливих факторів, який сприяє розвитку у молодих людей творчих здібностей, уміння швидко реагувати на професійні проблеми, які виникають, є саме студентські олімпіади з дисциплін та спеціальностей. Олімпіадне середовище дозволяє моделювати ситуації, розвиватьі готовність до прояву творчих здібностей в умовах жорстких обмежень і відповідальності за кінцевий результат.
Особливо це помітно на олімпіадах, присвяченим технічним спеціальностям і дисциплінам, які вимагають для успішного виступу додаткових знань і практичних навичок.
З 20 по 22 травня 2019 року в Одеській національній академії харчових технологій пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (фінальний II етап), яка показала, що саме така підготовка дає можливість на рівних змагатися з лідерами освіти в цій галузі . А суперники наших студентів були сильні – чого вартий лише перерахування вішів – «важковаговиків», представники яких приїхали на олімпіаду – Запорізький національний технічний університет, Київський національний університет будівництва і архітектури, Національна металургійна академія України (м.Дніпро), Національний авіаційний університет (м.Київ), Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування України (м.Київ), Національний університет «Львівська політехніка» (м.Львів), Національний університет харчових технологій (м.Київ), Одеський національний політехнічний університет, Сумський державний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
Всього в олімпіаді взяли участь 55 учасників з 19 вищих навчальних закладів України, які показали досить високі результати при виконанні теоретичних і практичних завдань. Змагання проводилися окремо по групах бакалаврів і магістрів. Олімпіадні завдання були досить складні і охоплювали більшість важливих для спеціальності тем: ідентифікація і моделювання технологічних об’єктів, теорія автоматичного управління, електроніка і мікросхемотехніка, метрологія, технологічні вимірювання та прилади, цифрові системи управління та обробки інформації, технічні засоби автоматизації, основи комп’ютерно-інтегрованого управління , структурний синтез САР, реалізація фрагментів цифрових алгоритмів регулювання. Тим відрадніше , що наші студенти зайняли відповідно 1 місце в групі магістрів і 3 місце в групі бакалаврів. Підсумкова таблиця результатів має наступний вигляд:
по групі магістрів:
- І місце – Драндар Андрій Валер’янович, Одеська національна академія харчових технологій.
- ІІ місце – Рахманіна Анастасія Вячеславівна, Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ).
- ІІІ місце – Крищенко Дмитро Олександрович, Національний університет харчових технологій (м. Київ).
по групі бакалаврів:
- І місце – Олєйніков Микола Олександрович, Запорізький національний технічний університет.
- ІІ місце – Котяш Любомир Ростиславович, Національний університет «Львівська політехніка».
- ІІІ місце – Гуцан Владислав Володимирович, Одеська національна академія харчових технологій.
- ІІІ місце – Гавашелі Владислав Геннадійович, ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).
- ІІІ місце – Рявкін Микола Олександрович, Національний авіаційний університет (м. Київ).
Учасники олімпіади не тільки прибрели безцінний досвід олімпіадної боротьби, а й завели нові знайомства серед своїх однолітків-студентів, побували на екскурсіях в лабораторіях ОНАХТ, познайомилися з визначними пам’ятками Одеси.
Кілька слів про спеціальность «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», яка традиційно залишається популярною серед абітурієнтів і студентів. У теперішній час автоматичне регулювання стало все більш поширеним, проникло у всі сфери людської діяльності – від технологічних процесів в промисловості до предметів повсякденного використання (керовані побутові прилади, автомобілі, «розумний дім»). Автоматичне управління змінює виробництво і життя людини, роблячи технології і предмети більш «розумними» і зручними (результати перетворень, якi характеризуються терміном «Індустрія 4.0»).
Все це зробило фахівця з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій насамперед професійним Team leader програмістів. Більше 90% так званих офісних програмістів працюють обслуговуючим персоналом (хоча і добре оплачуваним, кваліфікованим), але потрібні фахівці, які приймають рішення і організують виробництво. Тільки професіонали можуть самостійно ставити комплексні завдання по розробці IT-продукту. Це творча і високопрофесійна діяльність – за нею майбутнє. Саме таких фахівців, які здатні аналізувати технологічні і бізнес-процеси виробництва, формулювати алгоритмічні завдання управління і програмувати, готують виші за спеціальностю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Запрошуємо абітурієнтів звернути свою увагу на цю творчу, цікаву, перспективну, галузь знань, яка стрімко розвивається.