Міжнародна наукова онлайн конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу – 2024»
Традиційно в травні, починаючи з 2004 року, Одеська національна академія харчових технологій, а нині Одеський національний технологічний університет приймає науковців, яких об’єднує Геометрія — одна з найдавніших наук.
Перша назва міжнародної наукової конференції була «Геометрія в Одесі» і саме ця конференція поклала початок величезній роботі, яка триває вже 21 рік. Підґрунтям проведення конференції стала давня дружба та тісна співпраця доцента кафедри вищої математики ОНАХТ Кузаконя В.М. і професора інституту математики та статистики університета Тромсе (Норвегія) Личагіна В.В.
Саме вони вважали за потрібне об’єднати вчених та здобувачів, які проводять дослідження в даній сфері. Завдяки їх діяльності багато хто отримав можливість розвивати нові теми, ділитися своїми науковими здобутками. У 2016 році виникла потреба розширити напрями конференції тому відбулася зміна назви спочатку на «Геометрія та топологія в Одесі», а починаючи з 2017 року і по теперішній час – «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу».
Сьогодні конференція працює за наступними напрями: алгебраїчні методи в геометрії і топології, диференціальна геометрія у цілому, геометрія та топологія диференційованих многовидів, загальна й алгебраїчна топологія, динамічні системи та їх застосування, геометричні питання математичного аналізу.
Упродовж усіх 21 років співорганізаторами конференції є Міністерство освіти і науки України, Одеський національний технологічний університет, Інститут математики Національної академії наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та Київське математичне товариство.
2020 рік започаткував проведення конференції в новому Online-форматі, з використанням платформи Zoom. Саме такий підхід, з використанням платформи Zoom, дозволив об’єднати спочатку науковців 14 країн світу, а у 2024 році кількість країн збільшується до 36-и.
Війна і військовий стан у нашій країні не припиняють роботу конференції. Учасники конференцій кожний рік висловлюють слова підтримки, солідарність із народом України та бажання відвідати нашу країну в мирний час. Конференція стала відомим Online-майданчиком, де науковці світу мають змогу обговорювати та ділитися своїми науковими досягненнями. Останні три конференції за кількістю учасників свідчать про це.
У цьому році ми мали змогу поспілкуватися з 165 учасниками з 36 країн світу (Україна, Австрія, Аргентина, Азербайджан, Бразилія, Великобританія, Греція, Ізраїль, Індія, Іспанія, Ірак, Італія, Камерун, Канада, Китай, Кенія, Марокко, Малайзія, Молдова, Нігерія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Пакистан, Перу, Південно-Африканська Республіка, Польща, Румунія, Республіка Сербія, Словенія, США, Туреччина, Франція, Чехія, Японія). Свої доповіді, тези та презентації представили науковці 21 вітчизняних та 65 зарубіжних вищих навчальних закладів.
Робота конференції тривала за двома секціями чотири дні з 27-го по 30-те травня. Загалом було зроблено 84 доповіді та представлено 106 тез доповідей. Online презентації учасників, відео доповідей – все знаходиться у відкритому доступі на сайті конференції https://imath.kiev.ua/~topology/conf/agma2024/index.html# та на офіційному YouTube-каналі AGMA і кожний має змогу ознайомитись з ними.
За підсумками конференції, всі учасники отримали сертифікати та можливість опублікувати свої роботи у фаховому журналі «Праці міжнародного геометричного центру», видання якого розпочалося з 2008 року. На сьогоднішній день це науково-періодичне видання зареєстровано Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення (Рішення ради №226, протокол №4 від 1.02.2024 , Ідентифікатор медіа: R30-02575), а також його включено до категорії “А” Переліку наукових фахових видань України. З 2019 року журнал індексується в наукометричній базі Scopus, входить до таких світових баз індексування та реферування: Національна бібліотека України імені Вернадського, MathSciNet, Zentrablatt MATH, Бібліометріка української науки, Scilit, Bielefeld Academic Search Engine (Base), Ulrich’s Periodicals Directory, WorldCat, Directory of Open Access Journals (DOAJ), SHERPA/Romeo, DORA, EBSCOhost, Dimensions, Google Scholar, CrossRef.
Висловлюємо подяку всім, хто взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції “Алгебраїчні та геометричні методи аналізу” та всім, хто підтримував і допомагав у її організації, зокрема, Максименку Сергію Івановичу, члену-кореспонденту НАН України, доктору фіз.-мат. наук, професору, завідувачу відділу алгебри і топології Інституту математики НАН України, який є головним редактором журналу «Праці міжнародного геометричного центру». Досвід такої роботи є безцінним.
Доценти кафедри фізико-математичних наук ОНТУ
Коновенко Надія Григорівна та Федченко Юлія Степанівна