Про міжнародну конференцію щодо перспектив цифровізації промисловості

Одеська національна академія харчових технологій давно є членом асоціації «Мережа Чорноморських університетів» Black Sea Universities Network (BSUN).

Ця організація включає в себе більш ніж 120 університетів з 12 країн – учасниць Організації Чорноморського економічного співробітництва, таких як Албанія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина, Україна і Сербія. BSUN, в свою чергу, є членом Європейської асоціації університетів (EUA) та одним із засновників ініціативи ООН «Академічний вплив».

Участь у такій представницької Європейської організації дає ОНАХТ доступ до передових технологій інших країн і можливість обміну досвідом і знаннями в різних галузях, в першу чергу в області інформаційних технологій, які сьогодні є локомотивом світового прогресу.

18 листопада 2020 року BSUN спільно з Запорізьким політехнічним національним університетом, Національним університетом «Полтавський політехнічний інститут Юрія Кондратюка» і Львівським політехнічним національним університетом провели в дистанційному режимі за допомогою програми ZOOM Міжнародну конференцію “Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in the Black Sea Region” («Перспективи цифровізації промисловості та перспективного виробництва в Чорноморському регіоні»). Хоча учасники конференції доповідалися і спілкувалися англійською мовою, викладачі інституту Комп’ютерних систем і технологій «Індустрія 4.0» ОНАХТ охоче взяли участь в ній, почерпнув багато цікавого в своїй галузі.

Зустріч зібрала понад 50 науковців, представників місцевої влади та місій ЄС, експертів, журналістів з різних країн і відкрилася привітанням представників Запорізького, Полтавського та Львівського політехнічних університетів (професора Sergey Belykov, Volodymyr Onyshchenko, Oleh Matviykiv) і президента BSUN професора Pericles Mitkas.

На конференції зазначалося, що промисловість є одним із стовпів європейської економіки: на виробничий сектор в Європейському союзі доводиться 2 мільйони підприємств, 33 мільйони робочих місць і 60% зростання продуктивності. Повсюдне використання датчиків, розширення бездротового зв’язку і мереж, розгортання все більш інтелектуальних роботів і машин, а також збільшення обчислювальної потужності при менших витратах і розвиток аналітики «великих даних» – потенційно можуть змінити спосіб виробництва товарів, який існує в Європі. В силу цього потреба в просуванні інформаційних технологій і скоординованих зусиллях між галузями і країнами Чорноморського регіону в області IT як ніколи важлива.

Проведена конференція покликана була запропонувати основу для обміну передовим досвідом та моделями розвитку співпраці між університетами та соціально-економічним співтовариством у вигляді інноваційних кластерів, мереж і проектних консорціумів, в яких IT – рішення, включаючи штучний інтелект і інші інструменти, можуть сприяти цифровізації суспільства.

Учасники прослухали досить велику кількість доповідей за тематикою, пов’язаною з цифровою трансформацією промисловості в сучасному суспільстві. Цьому були присвячені виступи академіка Ion Dumitrache (Бухарестський університет «Політехніка») «Підприємство нового покоління в контексті кіберфізіческіх систем»; професора Bernhard Eberl (Parametric Technology Corporation) «Академічні рішення для навчання промислової цифровізації і передового виробництва»; професора Horst Orsolits (Університет прикладних наук, Відень) «Віртуальна інженерія, застосовувана в цифровому навчанні»; професора Alin Moldoveanu (Університет «Політехніка» Бухареста) «Сприйняття реальності за межами наших органів почуттів – проект Sound of Vision».

Особливий інтерес у наших викладачів викликала доповідь доктора Cumali Yasar (Університет Чанаккале, Туреччина) «Навчання без відриву від виробництва з використанням додатків віртуальної реальності», так як в ОНАХТ в останні роки магістри робили дипломні проекти за подібною тематикою. Також варто відзначити виступ професора Dumitru Nedelcu (Технічний університет ім. Георгія Асаки, Ясси, Румунія) «Розумний 3D-друк», в якому наведені способи поліпшення якості 3D- фігурок, створених за технологією FDM – в лабораторіях ОНАХТ при використанні об’ємного друку з’являлися схожі проблеми. У повідомленні представника української компанії Infocom LTD Andrii Puzik «Роботи та інтелектуальні рішення від розробників Infocom LTD» описувалися способи вирішення деяких проблем, що стоять і перед лабораторією Міронафт ОНАХТ.

З доповідачами, що викликали інтерес у наших учасників дистанційній зустрічі, встановлені контакти, вони запрошені на конференції, що проводяться нашою академією, мабуть, потрібно шукати шляхи наукового співробітництва, які вигідні для всіх сторін. В цілому участь у подібних конференціях дає досвід спілкування з відомими вченими в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, IT, робототехніки, дозволяє налагодити взаємозв’язок з передовими фірмами і університетами Європи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *