Участь студентів ОНТУ у міжнародних змаганнях з програмування

Участь студентських команд в IT-змаганнях має велике значення у сучасному світі та в Україні, вони дають можливість застосувати та вдосконалити свої знання та навички у практичному середовищі. У процесі змагань учасники стикаються з реальними проблемами, навчаються розробляти рішення та працювати в команді, що сприяє їхньому професійному та особистісному зростанню.

Такі зустрічі (нехай навіть і дистанційні) надають студентам можливість вступити в контакт із представниками індустрії, експертами та студентами з інших ЗВО, які поділяють їхні інтереси та пристрасть до інформаційних технологій. Це дає можливість встановити корисні зв’язки та отримати цінні поради та рекомендації для своєї кар’єри. Досить часто у процесі вирішення завдань студентам доводиться працювати над реальними проектами, розробляти програмне забезпечення чи створювати інноваційні рішення.

Не залишаються осторонь мейстримних напрямків в ІТ-області і студенти факультету КІПтаК Одеського національного технологічного університету, без них не обходиться практично жодне велике змагання з програмування в Україні. Так, ми поки що не завойовуємо великих нагород, але навіть те, що наші команди беруть участь у цих зустрічах, борються, суперничають, показують силу духу – дає підстави сподіватися на розвиток в ОНТУ спортивного програмування.

У 2023 році команди ОНТУ прийняли участь у декількох міжнародних змаганнях з програмування. Особливо потрібно відмітити команду ONTU_ATB-package у составі: Памбук Лев, Романенко Катерина, Паламарчук Олег (третьокурсники факультету КІПтаК), тренер – доц. Антонова А.Р., каф. ІТКБ).

Першими цього року наші студенти відкрили сезон у Києві, де з 12 липня по 14 липня 2023 року в НТУУ «КПІ» проводилася Шістнадцята міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова «KPI-OPEN 2023» (XVI International Open Student Olympiad on Programming KPI-OPEN 2023). З причин об’єктивних обмежень змагання проводилися в онлайн форматі, за роботою команд велося відео спостереження в реальному часі, для цього команди повинні були організувати відео демонстрацію своєї онлайн роботи.

10 вересня відбувся наймасовіший змагальний захід з програмування – Гран-Прі України, який став візитівкою української ІТ – спільноти, і в якому участь наших студентів дала можливість познайомитися віч-на-віч з особливостями проведення сучасних масштабних ІТ-зустріч.

Мета Гран-Прі – привернення уваги суспільства до інтелектуальних змагань, підвищення рівня професійної підготовки українських студентів та школярів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи в команді, надання можливості виявити свою майстерність та реалізувати творчі здібності у мистецтві розробки алгоритмів та складанні програм, популяризація програмування серед молоді, формування, тренування та підготовка команд до міжнародних змагань та до сезону ICPC, налагодження особистих контактів між учасниками. У той же час, IT-компанії, які приєднуються до проведення змагання, отримують відмінний шанс знайти нових співробітників серед кращих з кращих.

Цього року у Гран-Прі зареєструвалися 226 команд (команда складається з трьох осіб). Учасниками ГП стали студенти, школярі, професійні розробники, що брали участь в олімпіадах з інформатики та програмування під час навчання, викладачі, всі бажаючи. Формат змагання передбачає, що кращі команди минулого сезону мають честь запропонувати свої задачі. Команди, які стали авторами, змагаються в очному форматі на майданчику, усі інші онлайн. Для авторів ведеться окремий залік.
Першочергове завдання ГП – це просування України для фундаментального алгоритмічного навчання та розвитку технологічного бізнесу!

Захід зібрав команди з усіх куточків України, а також Казахстану, Азербайджану, Польщі, Чехії, Великобританії, Франції, США, Германії а також Гонконгу. Усі задачі до Гран-прі були написані видними представниками України зі спортивного програмування.

Ряд команд, зустрілись віч-на-віч у офісі партнеру Гран-прі – компанії Genesis, оживляючи дух олімпіад, незважаючи на війну.

30 вересня почалися змагання ICPC – 2023. Міжнародна студентська олімпіада з програмування (англійською прийнято скорочення ICPC) називається також Студентським командним чемпіонатом світу з програмування. Олімпіада – командне змагання. Тут також кожна команда складається із трьох студентів. До участі допускаються студенти вищих навчальних закладів, а також аспіранти першого року навчання. У першому етапі олімпіади прийняли участь дві команди нашого університету, показали хороші результати, які надали їм право продовжувати змагання у другому етапі олімпіади 28 жовтня. Наші команди змагалися онлайн (причому змагання проходять одночасно для всіх країн світу).

Учасники цих найпопулярніших міжнародних змагань минулих років, коли за робочі місця одночасно сідали біля 20 000 команд із різних країн світу, свідчать, що для перемоги необхідні три основних навички: знання алгоритмів, вміння швидко писати багато складного коду з мінімальною кількістю помилок і вміння придумувати розв’язки задач (багато з цих якостей і продемонстрували наші студенти).

18 листопада команда ONTU_ATB-package прийняла участь у українсько-польської олімпіаді з програмування.

У всіх перерахованих змаганнях команди нашого університету показали свої знання, бойовий дух, уміння працювати у команді, про що свідчать сертифікати, дипломи і грамоти.

Насамкінець слід сказати, що участь студентів в IT-івентах має безліч переваг, незалежно від підсумкового результату. Вона сприяє їхньому особистісному та професійному розвитку, обміну досвідом і знаннями, отриманню зворотного зв’язку, побудові професійного портфоліо та знайомству з новими технологіями.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *