Міжнародна наукова конференція AGMA-2020 у ОНАХТ

Рік 2020-ий,  травень. Традиційно, вже протягом 16 років, на базі ОНАХТ проходить Міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу».

Новий поштовх в проведенні конференцій з геометрії дала  конференція «Геометрія в Одесі-2004», яка стала, по суті, новим витком в розвитку зібрань такого формату. Основою проведення конференції стала давня дружба та тісна співпраця доцента кафедри вищої математики ОНАХТ Кузаконь В.М. і член-кореспондента Російської академії наук, професора Личагіна В.В. Саме вони вважали за потрібне об’єднати вчених та здобувачів колишнього пострадянського простору. Завдяки їх діяльності багато хто отримав можливість розвивати нові теми, ділитися своїми науковими здобутками. За ці 16 років за підсумками конференції опубліковані статті та тези понад півтори тисячі науковців.

З 2008 року за підсумками конференції починає видаватися журнал «Праці міжнародного геометричного центру».

Його становлення також пройшло свій шлях. Шлях пошуків, експериментів, здобутків. Публікації статей здійснюються за такими напрямками: алгебраїчні методи в геометрії, диференціальна геометрія у цілому, геометрія та топологія диференційованих многовидів, загальна й алгебраїчна топологія, геометричні й топологічні методи у природничих науках, застосування геометричних методів до сучасних задач механіки суцільних середовищ, теорії управління та математичної фізики.

Науково-періодичне видання «Праці міжнародного геометричного центру» включено до Переліку наукових фахових видань України( категорія “Б”).  З 2019 року журнал включено для індексування в наукометричну базу Scopus. Видання також індексується такими світовими базами індексування та реферування: Національна бібліотека України імені Вернадського, MathSciNet, Zentrablatt MATH, SHERPA/Romeo, DORA, CrossRef, eLibrary, Index Copernicus International, Google Scholar, Directory of Open Access scholarly Resources (ROAD), EBSCOhost, Directory Indexing of International Research Journals – Citefactor, WorldCat, Scilit, Dimensions, Bielefeld Academic Search Engine (BASE), Ulrich’s Periodicals Directory, Directory of Open Access Journals (DOAJ).

2020 рік започаткував проведення конференції в новому форматі. Online-конференція, з використанням платформи Zoom, об’єднала 110 учасників з 14 країн (Україна, Англія, Болгарія, Німеччина, Італія, Індія, Мексика, Польща, Росія, США, Туреччина, Узбекистан, Чехія, Японія). Близько 50 оnline-доповідей за чотири дні щільної роботи. Завдяки такому формату багато вчених змогли поділитися власними науковими досягненнями. Свої лекції представили: Robert Wolak, Enzo Bonacci, Mykhailo Zarichnyi, Francisco Bulnes, Boris Apanasov, Jun Ueki, Sergiy Maksymenko, Alexandr Prishlyak, Taras Banakh, Ihor Mykytyuk, Leonid Plachta, Olexander Stokolos, Alexander Kachurovskii, Yuri Sachkov, Omer Gok, Sergey Antonyan, Alexei Kushner, Dmitry Bolotov, Łukasz Michalak та інші. За підсумками конференції, всі учасники отримали сертифікати.

Online презентації учасників, відео доповідей – все  у відкритому доступі на сайті конференції

https://www.imath.kiev.ua/~topology/conf/agma2020/lang_en/index.php

Труднощі в організації і проведенні конференції звичайно ж були, але задоволення та інтерес від такого спілкування був настільки великий, що вони знівелювалися самою роботою. Недолік онлайн роботи – це проблеми технічного характеру. Але і це було подолано. В рамках конференції існує поняття «постерна» доповідь. Саме її ми використовували, коли у доповідачів виникали проблеми зі зв’язком. Таким чином, ми врахували всі види діяльності на конференції: і пленарні доповіді, і секційні, і стендові доповіді і, просто, заочну участь.

Що буде далі? А далі буде робота по виданню чергового номеру журналу. Вже зараз за підсумками конференції отримано декілька статей для публікації в журналу «Праці міжнародного геометричного центру».

Ми рухаємося вперед шляхом проб та помилок. Шукаємо нові форми. Ми готові до будь-якої співпраці. І будь-який набутий досвід – безцінний. Слова вдячності всім, хто взяв участь у конференції, всім, хто підтримував та  допомагав у її організації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *