Європейська наукова спільнота дала високу оцінку рівню студентських робіт конкурсу «Black Sea Science» в номінації IT
Конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science», що проводиться Одеським національним технологічним університетом (раніше – Одеська національна академія харчових технологій), все більше і більше підтверджує свій міжнародний статус. Цьому свідчення не тільки збільшення кількості зарубіжних робіт, надісланих на конкурс у 2021 році (239 робіт з українських і зарубіжних установ проти 202 робіт роком раніше), але і розширенням географії учасників – в змаганні взяли участь 40 університетів таких країн, як Німеччина, Канада, США, Коста-Ріка, Бразилія, Індія, Пакистан, Ізраїль, Китай, Туреччина, Македонія, Польща, Словаччина, Грузія, Казахстан, Білорусь, Молдова, Болгарія. У номінації «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» (IT) на конкурс «Black Sea Science 2021» надіслали 69 (!) робіт (у минулому році 48), з них 28 (!) іноземних робіт (в минулому році 6).
Досить авторитетне міжнародне конкурсне журі в номінації IT (до нього ввійшли представники Польщі, Анголи, США, Беніну, Грузії, Азербайджану, Білорусії, Казахстану і України) в двох турах відібрало найкращі роботи, всі переможці отримали дипломи та сертифікати відповідної номінації, їх матеріали видані в електронному збірнику, підготовленому нашим ВНЗ.
Однак оцінка якості надісланих робіт в номінації IT проводилася ще з одного боку – наші кращі проекти розглядала також редакційна колегія наукового журналу Central European Researchers Journal (CERES, посилання, Словаччина, ISSN: 2453-7314), з яким ми співпрацюємо ось уже третій рік. Престижність цього рецензованого журналу підтверджує склад міжнародної редколегії, в яку входять вчені зі Словаччини, Білорусії, Польщі, Греції, Чехії, України, Ізраїлю, Росії, Великобританії, Казахстану, Індії. Журнал є майданчиком для публікації результатів робіт студентів, аспірантів і молодих дослідників Європи в областях цифрової обробки сигналів, систем і мереж зв’язку і управління, апаратних і програмних рішень, надійності програмного забезпечення, штучного інтелекту … Всі рукописи, що надходять, рецензуються науковою радою журналу і зовнішніми рецензентами.
З кращих робіт в нашій номінації конкурсу «Black Sea Science 2021» вчені CERES відібрали 15 (!) оригінальних проектів (для порівняння – в минулому році було 8) з України, Білорусії, Польщі, Болгарії, і рекомендували їх до безкоштовної публікації в цьому виданні. Особливо відрадно те, що в їх числі – дві роботи з нашого ВНЗ – це «Research of online ide and analysis of directions of development» Барткової Світлани (керівник – Антонова А.Р.) і «Research of traffic characteristics in multiservice networks» Дмитра Бондаря і Богдана Левицького (керівник – Князева Н.А.). Видані в двох номерах журналу (посилання, посилання) статті учасників конкурсу «Black Sea Science 2021» в номінації «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» опубліковані в співавторстві студентів і їх керівників.
Тематика цих робіт збігається з редакційними вимогами CERES і охоплює дуже багато аспектів терміна «Індустрія 4.0». Приклади наших кращих проектів – «FriML – створення музики за допомогою машинного навчання», «Візуалізація польоту безпілотних літальних апаратів за моделлю master slave», «Інформаційна підтримка для моніторингу параметрів мобільної мережі передачі дані, яка самоорганізується», «Управління системою освітлення побутового та лікувального призначення» , «Дослідження характеристик трафіку в мультисервісних мережах», «Розробка автоматичного безконтактного ультразвукового методу аналізу щільності ґрунту», «Принципи створення системи прийняття рішень лікаря рентгенолога-мамолога», «Інформаційні технології діагностики нейрофізіологічних станів особистості на основі моделей Вольтерра і даних айтрекінга». Вже за цими назвами можна судити про широту обхвату учасниками конкурсу практичних областей розвитку IT і автоматизації.
Безумовно, визнання якості проектів студентського конкурсу «Black Sea Science» в номінації «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» в міжнародному закордонному виданні – це ще одне підтвердження високого статусу ВНЗ-оргнізатора конкурсу – Одеського національного технологічного університету.