Захист магістрів у грудні 2021 в інституті Індустрія 4.0

На випускаючих кафедрах навчально-наукового інституту Комп’ютерних систем та технологій Індустрія 4.0 ОНТУ питанням дипломного проектування традиційно приділяється багато уваги. 40 випускників факультетів Комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту та Комп’ютерних систем та автоматизації році захистили свої кваліфікаційні роботи у грудні 2021 року та отримали магістерські дипломи про вищу освіту. Ці дипломи свідчать про те, що наші студенти не лише вивчили запропоновану освітню програму, а й показали здатність до самостійної інженерної та наукової діяльності, до вирішення різних технічних проблем. Хоча захист проводився в дистанційному режимі, наші випускаючі кафедри на «відмінно» впоралися з цим завданням, ні на йоту не опустивши планку якості навчання! До речі, кількість захищених на відмінно магістерських робіт (більше 73% на більшості спеціальностей)  також говорить про високий рівень підготовки наших магістрів. Слід також зазначити, що 100% дипломів зроблено за допомогою комп’ютерів.

Кількість магістрів за спеціальностями становила: спеціальність 122 «Комп’ютерні науки» – 15 осіб; спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія» – 11 осіб; спеціальність 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» – 4 особи; спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 10 осіб.

Привертає увагу велика кількість інноваційних дипломів, які можна розвивати як самостійні роботи. Інновація – це результат інтелектуальної діяльності, нововведення. Прикладом інновації є виведення на ринок продукції з новими споживчими властивостями або якісним підвищенням ефективності виробничих систем. Інноваційні дипломні проекти наших магістрів  можуть цілком розвиватися як самостійні стартапи, наприклад:

  • «Проектування та розробка демонстраційної версії гри жанру «Fighting» (Шатнов М.В., 123 спец.);
  • «Створення реалістичних зображень на основі GLSL – шейдерів» (Богданов С.Ю., 123 спец.);
  • «Аналіз та нейромережива лінійна сепарація ознак поведінки людини і шкідливого бота на Web-ресурсах» (Сахно І.В. 122 спец.);
  • «Дослідження сприйняття діджиталізованої інформації із урахуванням часу проведеного за опрацюванням» (Титуренко Ж.А., 122 спец.).

Також слід відзначити новинку на кафедрі «Автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем» – у захистах при демонстрації програмного забезпечення АСУ ТП фактично повністю моделювалося її функціонування в реальних умовах. При цьому на комп’ютері була реалізована модель об’єкту керування, в якій спеціальною програмою емулюється контролер, SCADA (АРМ оператора й наладчика). При цьому система реалізується, як реальна виробнича програма.

В цілому захист кваліфікаційних робіт магістрів в Інституті справив приємне враження – теми були актуальними і спрямованими на дослідження складних проблем; здобувачі освіти проявили ґрунтовні теоретичні знання та стійкі навички використання обчислювальної техніки в роботі, використали різноманітні середовища розробки та технології. У своїх відповідях при захисті дипломних проектів випускники продемонстрували добрі знання  з теоретичних питань техніки, уміння приймати обґрунтовані технічні рішення.

Аналіз дипломної тематики випускників інституту КСіТ “Індустрія 4.0” показує, що необхідно збільшувати кількість комплексних міжкафедральних дипломів, це дасть можливість випускникам перевірити себе в роботі в команді, що нині цінується на IT-підприємствах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *