Про інститут ННІКІАРтаП

Навчально-науковий інститут  Комп`ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування  ім. П.М.Платонова з’єднує кафедри двох направлень «Автоматизації та робототехніки» (АтаР) і «Комп’ютерної інженерії, програмування і кібербезпеки» (КІПіК).

Інститут ННІКІАРтаП в нинішньому вигляді був утворений 01.02.2018 з метою вдосконалення управління і структури академії, поліпшення якості освітньої та наукової діяльності, ефективного використання кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази, підвищення якості підготовки фахівців за освітніми рівнями «бакалавр», «Магістр».

До складу інституту увійшли наступні кафедри:

• інформаційних технологій та кібербезпеки
  • автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем
  • комп’ютерної інженерії
  • електромеханіки та мехатроніки
  • фізико-математичних наук

Основним предметом діяльності Інституту є наукова діяльність в певній для нього галузі, яка охоплює освітньо-наукову, навчально-методичну, організаційно-методичну, наукову, культурно-виховну сфери, профорієнтаційну роботу і міжнародну діяльність.

Основні напрямки діяльності Інституту:

— координація підготовки фахівців у співпраці з іншими структурними підрозділами академії за акредитованими освітніми програмами, освітніми спеціальностями, освітніми рівнями «бакалавр», «магістр», освітньо-науковим ступенем — «аспірант», науковим ступенем — «докторант»;

— наукові дослідження та споріднені з ними роботи інноваційного циклу «наука-виробництво»;

— науково-методична, організаційно-методична, культурно-виховна, інформаційна, видавнича діяльність;

— участь в профорієнтаційній роботі;

— участь у міжнародному співробітництві академії.

Вчені інституту, серед яких виділяються Віктор Хобін,  Сергій Артеменко,  Олександра Сергєєва, Сергiй Федосов, Василь Задорожний, Віктор Єгоров, Петро Осадчук   та ін., проводять численні наукові дослідження, які виливаються в наукові публікації, патенти, прилади, технології.

На базі кафедр інституту щорічно проводяться  4 наукові конференції: Міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу», Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та автоматизація», Всеукраїнська науково-технічнв конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення та перспективи інформаційних систем та технологій»,  Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих науковців, аспірантів та студентів «Комп’ютерні ігри та мультимедіа як інноваційний підхід до комунікації ».

Лабораторії інституту:

Навчально-наукова лабораторія Мехатроніки і робототехніки

Навчально-наукова лабораторія цифрових технологій автоматизації та електроприводу (Siemens)

Лабораторія метрології, технологічних вимірювань і приладів

Лабораторія електроніки і мікропроцесорної техніки

Лабораторія промислових контролерів і САПР

Лабораторія теорії автоматичного управління

Лабораторія 3D-моделювання та комп’ютерної графіки

Навчально-наукова лабораторія «Музей обчислювальної техніки та інформатики»

У 2018 році на базі MiRONAFT відкрився один з чотирьох регіональних центрів в Україні «Індустрія 4.0».

В інституті видаються наукові журнали «Автоматизація технологічних і бізнес-процесів» і «Роботи міжнародного геометричного центру», де публікуються статті як молодих вчених, так і корифеїв вітчизняної і закордонної науки.

Кафедри інституту проводять безліч заходів, спрямованих на поліпшення навчального процесу, рішення профорієнтаційних та репутаційних питань академії:

• одеська обласна олімпіада з інформатики серед школярів
  • закордонне стажування групи наших викладачів і студентів в Університеті інформатики (г.Лодзь, Польща)
  • міжнародні змагання серед студентських команд з розробки комп’ютерних ігор Global Game Jam
  • засідання регіонального центру руху «Індустрія 4.0» в Одесі
  • фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з автоматизації
  • міський фестиваль Odessa Mini Maker Faire
  • фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки Roborace
  • міжнародні змагання з алгоритмічного програмування «Кубок Векуа»
  • Всеукраїнський фестиваль STEM-освіти
  • фестиваль «Роботроника»
  • фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі для вузів.

Університетські вчені добре відомі не тільки науковими розробками, а й винахідницької діяльністю. Досягнення викладачів та науковців інституту постійно впроваджуються у виробництво, перш за все — на підприємствах харчової, зернової і переробної галузі. Добре розвинена студентська наука, багато дипломних робіт супроводжуються відповідним патентом. Магістерські роботи випускників інституту публікуються в престижних наукових виданнях країни і стають основою для написання в подальшому кандидатських дисертацій.

Вчені, викладачі, аспіранти та студенти Навчально-наукового інституту  Комп`ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування  ім. П.М.Платонова складають гармонійну тріаду «освіта — наукова діяльність — виробництво», яка здатна забезпечити реальне підвищення рівня технологічного розвитку нашої країни на основі інновацій, створення і швидкого впровадження нових наукових продуктів.