Наші випускники

кафедра Комп’ютерної інженерії

Тітор Ігор Русланович
Місце роботи: Одеська обласна клінічна лікарня

Посада: Директор Одеського обласного центру телемедицини.

Маючи певний інтерес до ІТ сфери,  після закінчення школи, поступив до коледжу зв’язку, де вперше познайомився з мережевим технологіями. Закінчивши коледж, поступив в академію зв’язку. Але, провчившись там більше року зрозумів, що ті знання які мені дають не релевантні в сучасній IT сфері, та прийняв рішення піти з академії.

Маючи технічну освіту, мені запропонували роботи в нещодавно відкритому Одеському обласному центрі телемедицини, який створений на базі Одеської обласної клінічної лікарні, на позиції «Технік». Ця робота ще більше приблизила мене до теми системного адміністрування та мережевих технологій. Незважаючи на практичне отримання знань в цій сфері, мені все одно невистачило більш поглиблених знань. Тому в 2019 році було прийнято рішення про вступ до «Одеського національного технологічного університету (тоді ще ОНАХТ).

Після закінчення бакалаврату  я отримав теоретичні та практичні знання в:

  • Проектуванні та адмініструванні локальної мережі;
  • Основі роботи з базами даних;
  • Адмініструванні unix подібних систем;
  • Основах програмування.

Це основні напрями, але було багато інших дисциплін які в загалом змогли зробити з мене спеціаліста,  який почав застосовувати свої знання на практиці.

Так разом з молодою командую ми побудували унікальний, єдиний та перший в Україні  –  Одеський обласний центр телемедицини. А також інформатизували більше 6 медичних закладів в Одеській області.

Отримання диплому про вищу освіто дало не тільки знання, а і змогу рухатись вперед. Так, після отримання диплому бакалавра, та вступивши до магістратури, я перейшов на позицію Директора Одеського обласного центру телемедицини. Разом з командою ми продовжуємо впроваджувати телемедичні рішення та підвищувати рівень інформатизації в Одеський області.

 

Іваненко Микола
Місце роботи: комп’ютерний сервiсний центр Torrens

Посада: сервіс-інженер, системний адміністратор

У компанію Torrens я потрапив завдяки заходу Ярмарок вакансій у нас в університеті. Перших півроку працював на посаді інженера з ремонту комп’ютерів. Потім став на посаду системного адміністратора/мережника. Зараз займаюся налаштуванням та адмініструванням комп’ютерних мереж, адмініструванням серверів та вирішенням інших подібних технічних завдань на підприємствах.

 

Циплаков Дмитро
Місце роботи: Центр інтегрованої системи відеоаналітики та відеоспостереженняміста Одеса (“КУ Центр-077”) 

Посада: головний спеціаліст відділу інформаційних технологій

Комп’ютерами я захоплююсь з дитинства: з 3-го класу у мене був власний комп’ютер. Після школи я точно знав, на кого піду вчитися. На роботу в «КУ Центр-077» мене порекомендував один з викладачів кафедри комп’ютерної інженерії. Після співбесіди мене взяли на випробувальний термін, і зараз я працюю вже понад два роки. На даному етапі крім мереж ми займаємося ще міським оповіщенням населення.

кафедра Електромеханіки та мехатроніки

 

Хоменко Андрій
Місце роботи: ОНТУ

Посада: інженером в електротехнічній лабораторії

Я, Хоменко Андрій, закінчив Одеський національний технологічний університет у 2022 році за спеціальністю “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” на кафедрі Електромеханіки та мехатроніки. Мій навчальний досвід був надзвичайно позитивним, і я впевнено рекомендую цей напрямок для всіх, хто прагне глибоко освоїти інженерні спеціальності в енергетичній галузі.

На кафедрі є як сучасні, так і перевірені часом лабораторії, які оснащені всім необхідним обладнанням для демонстрації реальних технологічних процесів. Завдяки цьому студенти мають можливість не тільки вивчати теорію, але й безпосередньо бачити роботу різноманітних електричних систем, що дуже допомагає зрозуміти всі тонкощі професії.

Мій досвід роботи інженером в електротехнічній лабораторії ще раз підтвердив цінність здобутих знань — вони стали міцною основою для моєї професійної діяльності і допомогли впевнено працювати з електроустаткуванням.

Цю спеціальність рекомендую всім, хто хоче розвиватися в сфері електроенергетики. Попит на фахівців у галузі електромеханіки та мехатроніки постійно зростає, і навчання тут відкриває широкі можливості для успішної кар’єри в різних сферах енергетики й автоматизації.

кафедра Інформаційних технологій та кібербезпеки 

Бойцова Марія Павлівна
Місце роботи: ОНТУ

Посада: викладач кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки

  1. Чому обрали саме цю спеціальність і освітню програму? Чим вона вас привабила?
    Відповідь: За час навчання у школі було багато сумнівів щодо вибору спеціальності, одночасно хотілося чогось творчого, і, так би мовити, для «технарів» із застосування сучасних інформаційних технологій, а в цій освітній програмі для мене був ідеальний баланс. Я декілька разів була на Днях відкритих дверей та відвідала екскурсії по лабораторіях університету, спілкувалась з викладачами, що проводять навчання.
  2. Яке найцікавіше завдання вам вдалося виконати під час навчання?
    Відповідь: Найбільш творчим завданням для мене було створення моделі ліпнини для старовинного балкону, мене так захопило це заняття, що іноді я досі повертаюсь до нього, щоб додати цікавих деталей.
  3. Що вам дається найлегше, а що найбільше потребує зусиль?
    Відповідь: Найлегше мені дається робота в творчому безладі. Створення концептів, начерків, чернеток, а от технічний етап часто вимагає надвисокої зосередженості та є доволі монотонною роботою, тому часто буває складно всидіти за справою в такій одноманітності.
  4. Якби мали описати свою спеціальність однією фразою, що б це було?
    Відповідь: Навіть бездушне залізо має потенціал для створення прекрасного.
  5. Ви вивчаєте 3D моделювання – розкажіть, що вас надихає у створенні об’єктів віртуальної реальності?
    Відповідь: Я обожнюю комп’ютерні ігри та фантастичні мультфільми. Коли на дозвіллі поринаю у ці світи, завжди тримаю поруч записник для ідей та краду як митець за порадою Остіна Клеона.
  6. Яке заняття, крім комп’ютерних наук, допомагає вам у навчанні?
    Відповідь: Я захоплююсь малюванням та книжками, коли ідей для нових моделей не залишилося, завжди рятує можливість роботи з аналоговими засобами – на папері можна побачити та відтворити що завгодно.
  7. Якби ви могли додати один предмет до вашої програми, що б це було?
    Відповідь: Курс по роботі в команді. Часто бачу, що програмісти – одинаки, де кожен гне свою лінію, але великі проєкти створюються гуртом.
  8. Чи виникало у вас бажання кинути навчання? Якщо так, що вас втримало?
    Відповідь: Так, особливо після першого курсу, коли багато чого не вдавалось. Але мені було дуже цікаво, що ж буде далі.
  9. Чи брали участь у конференціях або конкурсах? Які враження?
    Відповідь: Так, не пропускала жодного конкурсу та конференції. Ще з першого курсу я брала участь у різних заходах, починаючи з конкурсу «Мій університет» та міжнародної олімпіади з програмування ICPC, і до старших курсів. Неодноразово мені вдавалось займати призові місця, як, наприклад, у хакатоні Global Game Jam та конкурсах «Веб-дизайн та комп’ютерна графіка». Десь було важко, десь трохи нудно, десь із командою одногрупників не могли зупинити сміх під час роботи, але ці заходи завжди вселяли думку «ти не один».
  10. Який конкурс чи олімпіаду ви вважаєте своїм найбільшим досягненням?
    Відповідь: Участь у хакатоні була моїм головним випробуванням. 48 годин без перерви, усі як на голках, суперечки, раптово видалений проєкт, але результат був вартий усіх тих зусиль, що ми доклали.
  11. Вже визначилися з напрямком, в якому хочете розвиватися після випуску?
    Відповідь: Так, я буду розриватися у 3Д-моделюванні для комп’ютерних ігор, хочеться бути ближче до того що подобається з дитинства.
  12. Якщо б могли пройти стажування у будь-якій компанії, де б це було і чому?
    Відповідь: Напевно, у якійсь компанії, що спеціалізується на розробці 3D ігор. Я б хотіла стати частиною розробки великих ігрових проєктів, таких як ігри у жанрі RPG.
  13. Над яким реальним проєктом вам було б цікаво попрацювати?
    Відповідь: Хотілося б попрацювати над системою для медичної діагностики на основі штучного інтелекту. Це те, що може мати реальний вплив і допомогти людям.
  14. Як ви вважаєте, в чому головна перевага вашої освітньої програми перед іншими? Відповідь: Нам дають широкий набір навичок, які охоплюють різні сфери ІТ. Це чудово, адже ти можеш обрати напрямок і пробувати нове впродовж усього навчання